Archive for Listopad 30th, 2009

Zwłaszcza dziś – gorąco polecam!

poniedziałek, Listopad 30th, 2009

Dziś jest ostatni dzień listopada, a więc, w pewnym sensie, ostatni dzień niepodległości Polski. O jutra wchodzi w życie tzw. „traktat lizboński”. Kto i jak będzie nami władał wybornie wyjaśnia mowa na forum europejskiego KC… (pardon) parlamentu Pan poseł Nigel Farage – gorąco polecam: http://www.youtube.com/watch?v=etP3f-mNkD4 (wersja z polskim tłumaczeniem).

Z to, w co nas wpakowano możemy podziękować nie tylko występnej PO, ale też poprzednim rządom. W tym i panu Prezydentowo, który traktat podpisał.

Informacja techniczna.

poniedziałek, Listopad 30th, 2009

Dziś została dodana możliwość komentowania wpisów.

Ponieważ swoje teksty umieszczam tutaj (i wszędzie) zupełnie jawnie i biorę za nie odpowiedzialność uprzejmie proszę wszystkich komentujących o podpisywanie się prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Świńska sprawa!

poniedziałek, Listopad 30th, 2009

RPO pan Janusz Kochanowski jest zrozpaczony, bo „ludzie umierają” na świńską grypę, a pani minister nie spieszy się z zakupem podejrzanych i najprawdopodobniej nieskutecznych szczepionek i innych, dziwnych leków oraz podjęciem jakiś „innych działań” mających uchronić nas przed tą chorobą.

To prawda – przeniosło się na tamten świat kilkadziesiąt osób zarażonych tym wirusem, ale większość z nich zmarła z innych przyczyn. Nikt nie podaje informacji ilu, w tym samym czasie, zmarło ludzi na zwykłą grypę, AIDS lub choćby powikłania po zapaleniu płuc.

I co chodzi. Jak wiadomo: kiedy nie wiadomo, co chodzi to chodzi o pieniądze – zwykle podatnika.

Tak jest i w tym wypadku – np. kilka tygodni temu tylko rząd Wielkiej Brytanii zamówił sto milionów (100 000 000!) szczepionek przeciwko tej chorobie. Zaznaczam, że szczepionek jeszcze nieistniejących i o nieznanej skuteczności, ani skutkach ubocznych.

Wyprodukowanie nowe leku i przebadanie go trwa długo a więc firmy farmaceutyczne chętnie przerzucają na rządy odpowiedzialność za skutki uboczne stosowania swoich produktów a te chętnie taką odpowiedzialność na siebie biorą.

I to dopiero jest ŚWIŃSKA sprawa. Przy całym szacunku dla nierogacizny.