Archive for Listopad 26th, 2009

Kapitaliści, socjaliści i… medycyna

czwartek, Listopad 26th, 2009

Jak wiadomo socjaliści chcą żeby nie było bogatych, a kapitaliści żeby nie było biednych. To logiczne – kapitalista, nawet drobny z biednych nie ma żadnego pożytku – człowiek bez pieniędzy nie kupi jego produktu ani usługi. Dlatego kapitaliści chcą, aby wszystkim powodziło się dobrze.

Przeciwnie socjaliści (lewica) – ci chcą, aby wszyscy byli biedni, bo tylko biednym można świadczyć „pomoc socjalną” i „opiekę społeczną”, za pieniądze podatnika, a przy okazji napchać nimi własną kabzę i tylko biedni im za to płacą głosami wyborczymi. A więc lewica chce żeby wszystkim powodziło się możliwie jak najgorzej.

Podobnie z medycyną – człowiek zdrów jak ryba to dla niej żaden interes – nie da zarobić lekarzowi, szpitalowi, aptece. A więc starają się, żeby chorych było jak najwięcej i chce ich leczyć, ale nie wyleczyć!

Cóż, jak mawiał śp. dr Ponomarenko: medycyna to nie nauka tylko biznes.

Miał rację!

Czy wiecie, że przemysł farmaceutyczny to drugi, po zbrojeniowym, przemysł na świecie

Kasy fiskalne? Na śmietnik!

czwartek, Listopad 26th, 2009

Jak wiadomo lekarze i prawnicy nie mają obowiązku posiadania kas fiskalnych, w związku, z czym o lwiej części ich przychodów fiskus nie jest informowany i nie płacą od nich jakichkolwiek podatków. To prawda. Sam niedawno czekałem na kogoś w prywatnej przychodni i widziałem jak w tym czasie (około półtorej godziny) do tamtejszej kasy wpłynęło ok. 900 PLN w sposób zupełnie nierejestrowany – żaden z pacjentów nie brał dowodu wpłaty, faktury, rachunku ani niczego podobnego.

Żądny krwi motłoch uważa, że to niesprawiedliwe i należy prawnikom i lekarzom wstawić kasy fiskalne jak innym. Fakt – to niesprawiedliwe i trzeba coś z tym zrobić. Jednak lepiej zamiast zmuszać lekarzy i prawników do wstawiania kas fiskalnych pozwolić całej reszcie wyrzucić już posiadane kasy na śmietnik. Wtedy naprawdę będzie sprawiedliwie, a co ważniejsze grabieżcy dostaną mniej pieniędzy, a przedsiębiorcy zaoszczędzą masę czasu i pieniędzy. Że budżet na tym ucierpi? I bardzo dobrze! Im mniej pieniędzy w budżecie tym lepiej, bo urzędnicy mniej nakradną i zmarnują.  Niech te pieniądze zostaną w kieszeniach ludzi. Tak będzie najlepiej dla nas wszystkich. I sprawiedliwie!