Archive for Grudzień 2nd, 2009

Minarety, wizy i cudaki.

środa, Grudzień 2nd, 2009

            Szwajcarzy wypowiedzieli się w referendum przeciwko budowie minaretów w ich kraju. Mam do tego mieszany stosunek, bo z jednej strony nie lubię, kiedy czegoś się zabrania i to bez szczególnych przyczyn zaś z drugiej strony islamu też zdecydowanie nie lubię. Myślę, że sprawę można (i należy!) rozwiązać w inny sposób. Sprawiedliwy. Otóż w takich krajach, jak np. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty i wielu innych kościoły chrześcijańskie w ogóle nie mogą funkcjonować wobec tego każde europejskie państwo, w którym muslimy chcą sobie zbudować meczet powinno stawiać warunek – dobrze, ale pod warunkiem, że pozwolicie nam utworzyć parafię i wybudować Kościół w którymś, dowolnie przez nas wybranym państwie muzułmańskim. Nie? No to won na pustynię wielbłądy poganiać.

Zresztą zasada wzajemności powinna działać wszędzie – np. nie rozumiem, dlaczego obywatele Stanów Zjednoczonych mogą wjeżdżać do Polski bez wiz, których wymagają od nas. Wprowadźmy wizy dla Amerykanów a okaże się, że przymus wizowy dla Polaków można zlikwidować bardzo szybko – wręcz – błyskawicznie!

Zresztą zabawni ci Amerykanie – przez granicę wlewają im się hordy niepiśmiennych, niemytych Latynosów, mameluków i innych wielobarwnych obiboków a oni bronią się przed… Polakami…

Finis America!