Archive for Czerwiec 15th, 2010

W niedzielę wybory – czyli – kto na kogo?

wtorek, Czerwiec 15th, 2010

Wybory prezydenckie w niedzielę – pójdę na nie niewyspany, bo czekają mnie w weekend dwie (jeżeli nie trzy!), sympatyczne, ale raczej wieczorno – nocne imprezy.

Myślałem o tym, kto będzie głosował na poszczególnych kandydatów. Sądzę, że będzie wyglądało to, mniej więcej, tak:

Na Jarosława Kaczyńskiego zagłosują środowiska narodowe, patriotyczne, kombatanckie, niepodległościowe, większość tradycyjnych i konserwatywnych Katolików, stara inteligencja, część służb mundurowych.

Na prezesa Janusza Korwin – Mikke: niezależni przedsiębiorcy, ludzie wolnych zawodów (w tym artyści), studenci, właściciele większej ilości nieruchomości, stara inteligencja, szlachta i arystokracja, spora część służb mundurowych (wojsko, policja), Katoliccy tradycjonaliści, wszelcy wolnościowy i Libertarianie.

Na Komorowskiego: wykształciuchy, urzędasy, budżetówka, część byłych agentów SB, UB, WSI, część byłych PZPR’owców, strażnicy miejscy, mniejszości narodowe, kauzyperdy i inni czytelnicy gazety wyborczej.

Na Napieralskiego: ekolodzy, homoseksualiści, zoologiczni ateiści, obrońcy praw zwierząt, reszta agentów służb PRL’u ale i KGB, SASI, feministki, miłośnicy wina marki krajowej spożywanego w bramach

Na Marka Jurka: obrońcy życia i trochę słuchaczy Radia Maryja.

Na Pawlaka: normalni rolnicy, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej i sporo… kobiet.

Na Leppera: nieudolni rolnicy – roszczeniowy i trochę oszołomów.

Na Ziętka i Morawieckiego: pewna (niewielka) część ich najbliższej rodziny.

A! Zapomniałem o tow. Olechowskim – nie mam pojęcia, kto na niego zagłosuje.

Tak to będzie, z grubsza, wyglądało.

A na kogo ja będę głosował? Ano w pierwszej turze na prezesa Janusza Korwin – Mikke, natomiast w drugiej – o ile JKM’owi nie uda się do niej wejść, na Jarosława Kaczyńskiego.

I Wam tako radzę…